niedziela, 29 czerwca 2014

Na Przymiarkach

Dawno nie byłam na Przymiarkach. Zmienia się to piękne miejsce a zmiany te niekoniecznie mi się podobają. Po tym jak utwardzono drogę przez las, coraz więcej osób wjeżdża na szczyt samochodami, że już wspomnę o licznych użytkownikach motorów crossowych, urządzających sobie tam wyścigi. Niepokój wzbudza też wykarczowanie krzaków na zboczu od strony Bałucianki (przy okazji zaorano ścieżkę - dziwnie wygląda drogowskaz wedle którego należałoby iść przez zaorane pole z lichą trawą i resztkami korzeni wykarczowanych krzaków). Krążą słuchy, że szykują się tam kolejne inwestycje.
Ale obiecałam Pani Teresie wycieczkę po malowniczych okolicach Rymanowa Zdroju więc słowa dotrzymałam.
Szłyśmy z Rymanowa Zdroju zielonym szlakiem

wodospad na Taborze


W lesie, tuż przed wyjściem na łąki, napotkałyśmy osobliwą, maleńką kapliczkę. Niestety brak informacji, co upamiętnia.Widoki z Przymiarek jak zwykle piękne :)daleko na horyzoncie Krosno i moje blokowisko

a po przeciwnej stronie zielenieją bałuciańskie pola
daleko, daleko widać garb Cergowej

Nuna wyszła nam naprzeciw i razem zeszłyśmy do Iwonicza.


Miło czasem odwiedzić znajome strony :)

Pozdrawiam serdecznie

2 komentarze:

 1. Bo ładnie jest na Przymiarkach, już pokazywałaś je w różnych odsłonach pór roku; niepokoi tylko, że miasto zawłaszcza coraz więcej terenów, zwłaszcza tych z pięknymi widokami, które służą ludziom do wędrówek; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Przymiarek jest najpiękniejszy widok na Cergowa, wygląda ona z tej strony jak leżący koń. Jeśli powstaną tam kolejne budynki, kto tam zechce chodzić? Szkoda, że gmina ma na uwadze jedynie zysk ekonomiczny a nie chroni tego, co naprawdę cenne.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń