niedziela, 16 października 2016

Na przełęczy

Prognozy pogody bywają zwodnicze. Od tygodnia w skupieniu śledziłam zapowiedzi na yr.no i meteo.pl bo przecież jesień w pełni, buki w Bieszczadach się złocą a nas tam nie ma! Prognozy były wpierw optymistyczne ale pod koniec tygodnia zgodnie wieszczyły deszcz w Bieszczadach a w naszych okolicach jedynie bezdeszczowe sobotnie popołudnie. W takiej sytuacji zostałyśmy w domu. A ty niespodzianka, późnym przedpołudniem przejaśniło się i nawet wyszło słońce, grzech siedzieć w domu, wyruszyłyśmy więc na Przełęcz Szklarską z zamiarem nazbierania dzikiej róży.


Panorama z Przełęczy Szklarskiej w kierunku południowym - w dole Szklary, na horyzoncie Kamień nad JaśliskamiA w przeciwnym kierunku widok na Królik Polski
Popołudniowe słońce kładło długie cienie na trawieBania Szklarska


Od lewej - Cergowa, Popowa Polana, Osiecznik z Dalnią Górą i hen daleko w prawym rogu PrzymiarkiCergowa
i zbliżenie na Przymiarki
Widok na Dział i Banię Szklarską
W dole Królik Polski


Słońce chowało się już za Piotrusiem, ogołociłyśmy więc krzaki dzikiej róży i głogu z owoców i galopkiem wróciłyśmy do samochodu.

Jeszcze ostatnie spojrzenie na piękny spektakl (swoją droga nieczęsto zdarza mi się uchwycić na jednym zdjęciu Cergową i jej wiernego sąsiada Piotrusia)
A po drodze taki piękny księżyc się wyłoniłTrudno uwierzyć, że po tak pięknym dniu dziś wróciła plucha,


Pozdrawiam serdecznie

5 komentarzy:

 1. No i jak tu nie kochać takich widoków. piękny jest nasz kraj tak na zachodzie jak i na wschodzie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakaż to rzadkość w ostatnim czasie taka pogoda, słońce ... u nas chmury, deszcz, mgły, zgniłe zimno ... patrzyłam na zdjęcia z zeszłego roku, było bardzo ciepło, złociście ... czekam na ten czas, czy nadejdzie? pozdrawiam, Maniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne są te góry. Śliczne widoki pokazałaś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też byliśmy ostatnio w tamtych okolicach a mianowicie w Zawadce Rymanowskiej i na Popowej Polanie :) Piękne widoki mimo nie całkiem dobrej przejrzystości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aleksandro - całkowicie się z Tobą zgadzam :)

  Marysiu - u nas tak samo, wyjątkowo ponury ten październik, oby listopad przyniósł lepszą aurę!

  Aniu - dziękuję, niepozorny nasz Beskid Niski ale bardzo urokliwy :)

  Kasiu i Kamilu - na Popowa nie zdążyłyśmy, zmrok szybko zapadł i trzeba było wracać, może następnym razem się uda. Kiedyś stało tam takie samotne, bardzo malownicze drzewo.

  Pozdrawiam Was serdecznie

  OdpowiedzUsuń