środa, 7 maja 2014

Świat na dobre mi zbieszczadział

Majówka, cztery wolne dni! Plany wyjazdowe były bardzo ambitne ale jak to bywa, zmieniły się w ostatniej chwili i na krótką chwilę wylądowałam w Bieszczadach.
Pojechałyśmy z B. malowniczą drogą przez Bukowskobo chciałam zobaczyć ruiny cerkwi w Płonnej
Na tablicach przed cerkwią umieszczono kilka archiwalnych fotografii dawnych mieszkańców wsi i cerkwi

Kolejnym przystankiem miała być Suliła, jednak zbliżająca się burza pokrzyżowała nam plany. W deszczu odwiedziłyśmy cerkiew w RadoszycachBurza na szczęście nas ominęła i w okolicy Łupkowa pokazał nam się taki widok

W Woli Michowej wjechałyśmy w mgłę a na poboczu - niespodzianka
Mgła dodała uroku starej stacji kolejki leśnej


Jeszcze tylko tęskne spojrzenie z punktu widokowegoi jesteśmy w Cisnej, gdzie tego wieczoru w Bacówce Pod Honem wystąpił Dom o Zielonych Progach.


Koncert plenerowy, co przy kapryśnej majowej aurze było dość ryzykowne. Deszcz tego dnia krążył nad Bieszczadami, nie ominął tez Cisnej. Publiczność trzymała się dzielnie, słaby deszcz nam nie przeszkodził. Dopiero podczas energetycznego występu skrzypka Marcina błysnęło, huknęło i wszyscy pobiegli do bacówkigdzie  koncert trwał jeszcze długo w okrojonym składzie ale za to z bardzo zaangażowanym chórkiem :)Wracałyśmy późną nocą w deszczu i tuż za Cisną coś kudłatego wybiegło nam na drogę i chwilę biegło przed nami a gdy skręciło na drugą stronę drogi okazało się, że był to niedźwiedź. Całe szczęście, że nie chciał się z nami integrować :)

Pozdrawiam serdecznie

6 komentarzy:

 1. Pomimo złej pogody miło spędziłaś czas. Fajnie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu w zacnym towarzystwie i w ulubionym miejscu nawet deszcz nie przeszkadza :)
   Serdeczności

   Usuń
 2. Odwiedzamy ruiny cerkwi w Płonnej zawsze zimą, kiedy zdarza nam się do Karlikowa na narty wyskoczyć; ależ rarytasik! koncert Domu o Zielonych Progach. takich rzeczy zawsze zazdroszczę pozytywnie, a jak w Bieszczadach z ludźmi, dopisali na weekend majowy? nie do uwierzenia, naprawdę niedźwiedź? marzy mi się, że przejeżdżamy, a tu na drodze miś, i zdjęcie bym mu zrobiła, ale na bezpiecznie, zza szyby samochodu; aleście miały spotkanie; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Cisnej były takie tłumy, że trudno było zaparkować więc musiałyśmy zrezygnować z kawy w Siekierezadzie. Koncert był świetny, Wojtek przysiadł z nami w przedsionku tylko na 3 utwory a śpiewał 2 godziny nie tylko swoje utwory ale też WGB i SDM i nawet Grechutę :) Później, jak już w sali jadalnej zrobiło się luźniej, dołączyli inni muzycy ale musiałyśmy już wracać.
   Tez bym chciała uwiecznić miśka ale uwierz mi Marysiu, to spotkanie było tak niespodziewane, że nie było czasu myśleć o zdjeciach.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Czytam i zazdroszczę. Piękne zdjęcia i piękne okolice. My raczej penetrujemy zachodnią część Beskidu Niskiego. Na wschód rzadko zaglądamy. Ale zachęciłaś nas tymi zdjęciami ... i niedźwiadkiem. Latem wyruszymy w Bieszczady, w miejsca o których piszesz. Dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zagrodę żubrów w Mucznem, dzieci będą zachwycone :)
   Serdeczności

   Usuń