niedziela, 10 kwietnia 2016

Za mgłą tak gęstą, że można by ją krajać...

Beskid Wyspowy - tam mnie jeszcze nie było, dlatego z radością udałam się naszym PTTKiem w tamte strony. Cel - Ćwilin, Śnieżnica, Wierzbanowska Góra i Przełęcz Jaworzyce.
Wyruszyliśmy z Mszany Dolnej żółtym szlakiem przez Czarny Dział.
Mimo nieszczególnej pogody mieliśmy nadzieję, że nim dojdziemy na szczyt troszkę się przejaśni i będzie nam dane podziwiać te zachwycające widoki na Tatry, Gorce, Wielką Fatrę, Wielkiego Chocza i Babią Górę.

Niestety, na szczycie było tak:


Na dodatek schodząc dość stromym szlakiem do Gruszowca wykonałam malowniczy szpagat i nawyrężyłam kolano. Dlatego nie poszłam już dalej, tylko wróciłam busikiem do Mszany. Może i dobrze, bo reszta też skróciła wędrówkę i z powodu silnego deszczu zeszli do Kasiny Wielkiej. A ja zamiast moknąć piłam kawę z panem kierowcą :)
Trzeba tu wrócić przy bardziej sprzyjających warunkach aby się przekonać, czy zachwyt Kazimierza Sosnowskiego nad tą kraina był uzasadniony.
Pozdrawiam serdecznie.

7 komentarzy:

 1. Tak czasami bywa, wtedy wyobraźnia musi popracować. Na mokrych szlakach trzeba bardzo uważać. Myślę, że nic złego nie stało się z Twoim kolanem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Narobiłaś mi ochoty na wędrówkę górską.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aleksandro - na szczęście kolano już OK, tylko siniak mi został

  Aniu - góry wciągają i nawet wędrówka w niesprzyjających warunkach ma swój urok :)

  Pozdrawiam Was serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak kiedyś liczyliśmy, że w Chatce na Wetlińskiej ponad chmurami to, czy mgłą zobaczymy słońce, i zobaczyliśmy, ale aż za Stuposianami w drodze powrotnej:-) też nie byłam na Wyspowym, tamte Beskidy obce dla mnie zupełnie; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam takie marzenie, aby odwiedzić wszystkie nasze pasma górskie, dlatego tak się cieszyłam na ten Ćwilin. Ale nic to, następnym razem się uda :)
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 5. Moja droga, Śnieżnica i Ćwilin w planie na weekend 7-8 maja. Jeśli dopuszczasz towarzystwo inne niż PTTK-owskie, zapraszamy serdecznie http://wegrzyniak.com/1758-przewietrzenie-duchowe-snieznica ;)

  OdpowiedzUsuń