niedziela, 17 października 2021

Obiad z widokiem

Tradycją stało się już robienie beskidzkiej nalewki. W okolicach Zdrojów próżno szukać surowców, dlatego udałyśmy się w bardziej łaskawe okolice ulubionych Jaślisk. A że było to całe trzy tygodnie temu to i kolorki takie mało jesienne jeszcze.W tym roku mamy wyjątkowy urodzaj dzikiej róży i tarniny
A skoro zaczęłam od kącika botanicznego, to jeszcze dodam mąklę tarniową
Kapliczka na Wierzchgórze 
Czas na obiad - najlepsze na świecie pierogi z kaszą i pieczarkami w wykonaniu mojej Mamy 


z widokiem na Kamień nad Jaśliskami
Swojskie klimaty Posady Jaśliskiej
I na koniec nowość, tuż przy jaśliskim kościele powstał nowy deskal Arkadiusza Andrejkowa


Pozdrawiam serdecznie

4 komentarze:

 1. Jestem zachwycona tymi deskalami Arkadiusza Andrejkowa. Piękne widoki, a pierogi - aż mi ślinka poleciała. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są fantastyczne, miałam nawet okazję zobaczyć go przy pracy, gdy na krośnieńskim rynku malował portret króla Jana Kazimierza.
   A pierogi mojej Mamy nie mają sobie równych. Co cieszy, rośnie kolejne pokolenie mistrzów tej sztuki, Janek chętnie pobiera nauki u Babci a idzie mu świetnie :)
   Serdeczności

   Usuń
 2. W niedzielę mijałam grupki ludzi, którzy zbierali tarninę, różę i głóg, pięknie obrodziły w tym roku. Przestałam robić nalewki, bo nie ma ich kto wypijać, a jeszcze spory zapas stoi w piwniczce:-) ależ super pomysł, wart naśladowania na dłuższych wyprawach taki posiłek w plenerze, ale na pierogi w termosie nie wpadłabym nigdy:-) Andrejkow coraz sławniejszy, i dobrze, ma chłopak talent; zainteresowałaś mnie mąklą tarniową, poszukam u siebie; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, wyjątkowy urodzaj w tym roku, dlatego nastawiłam samą różę i tradycyjną beskidzką z róży, głogu i tarniny, bo mi się zapasy kończą. Większość ubiegłorocznych zapasów rozdałam. Robiłam też ciekawą nalewkę na bazie syropu z kwiatów czarnego bzu z korzeniem arcydzięgla. Ostry arcydzięgiel z delikatnym bzem.
   Serdeczności

   Usuń